22.03.2020

10 tipov na zvýšenie produktivity nielen počas leta (1. časť)

cover

Väčšina z vás používa v práci notebook alebo PC. Preto sme sa rozhodli, že vám predstavíme desať užitočných webov a nástrojov, ktoré zlepšia vašu produktivitu, pozornosť, alebo time management. Poďme sa na ne pozrieť!

1. NOISLY

Na to, aby sa vám dobre pracovalo, potrebujete vhodné prostredie. Najradšej by ste pracovali v kaviarni, alebo napríklad na terase počas poriadneho lejaku, ale musíte byť zavretí v open office alebo doma? Nezúfajte, práve pre tieto prípady je tu Noisly. Užitočný a prehľadný web, kde si namixujete vlastný "background noise". My máme najradšej kombináciu dažďa a búrky. A vy?

>>> www.noisli.com

2. POCKET

Najlepšou vecou na internete je to, že nám poskytuje nepreberné množstvo informácií. Strčte si všetky vedomosti do vrecka s aplikáciou Pocket, vďaka ktorej si môžete uložiť všetky zaujímavé články na jedno miesto. Funguje podobne ako bežné záložky v prehliadači, ale používať ju môžete aj offline a to na akomkoľvek zariadení.

>>> www.getpocket.com

3. Wunderlist

Určite už si niekde zapisujete svoje nápady, poznámky a úlohy. Ale Wunderlist nie je len bežný poznámkový blok alebo úkolníčok. Môžete v ňom svoje poznámky rozdeliť do zložiek, zdieľať ich s ostatnými, vytvárať a komentovať úlohy, zadávať je kolegom a nastaviť si upozornenie. Dostupný je ako na PC, tak aj ako aplikácia na mobil.

>>> www.wunderlist.com

4. Spotify

Spotify isto predstavovať nemusíme. Vedeli ste ale, že existujú zoznamy skladieb určené špeciálne pre zvýšenie produktivity? Trebárs taký playlist Music for Concetration vám naservíruje štyri hodiny nenáročných klavírnych melódií, ktoré vás zbavia stresu. A hlavne nebudete musieť každé tri minúty vyberať ďalší track. Náladových playlistov tam samozrejme nájdete nespočetné množstvo, takže si môžete vybrať každý deň úplne iný žáner.

>>> Playlist nájdete tu.

5. TEDx

Na TEDx nájdete tie najzaujímavejšie rozhovory a prednášky, ktoré vás môžu posunúť zase o kúsok ďalej. Vyberať pritom môžete z tisícky videí, ktoré sa zaoberajú napríklad technológiou, vedou, obchodom alebo dizajnom. Triediť videá si môžete nielen podľa témy, ale aj jazyku (slovenčina nie je výnimkou) alebo dĺžky videa.

>>> www.ted.com/talks

Tak a teraz – hor sa do práce. Ak vám chýba poriadny pracovný nástroj, napríklad notebook, nájdete ich niekoľko stoviek aj na našom webe www.refurbished.sk.

Sledujte náš
Facebook