11.12.2018

Čím potešiť technologického nadšenca? Pozrite si, tieto tipy na vianočné darčeky

cover

Inteligentné hodinky na ruke, inteligentný telefón vo vrecku. Robotický vysávač vo vnútri, robotická kosačka zase vonku. Je to ten priateľ, ktorý má doma každú technologickú vychytávku a je vždy na vlne najnovších výdobytkov techniky. Vyberať mu darček môže byť hotová nočná mora. A preto pre vás máme niekoľko tipov.

Vianoce, sviatky pokoja, domácej pohody a času stráveného s najbližšími.

A tiež nekonečného naháňania sa, upratovania, únavy a stresu z výberu tých správnych darčekov. Keďže sa už štedrý deň nezadržateľne blíži, je na čase porozmýšľať, čo by pod stromčekom ocenili vaši najbližší a priatelia. Rozhodli sme sa vám trochu pomôcť, a pripravili sme si pre vás niekoľko tipov. Poďte sa pozrieť, čo môže oceniť váš kamarát či člen rodiny, ktorý sa vyžíva v technologických vychytávkach:

1. Nest Hello - zvonček pre 21. storočie

Bežný zvonček, alebo najnovší videovrátnik? Nest Hello zahanbí oboje. Tento inteligentný videozvonček vám dovolí streamovať a odpovedať návštevníkom odkiaľkoľvek cez váš smartfón. Okrem toho však dokáže rozoznávať tváre a poslať vám upozornenie, ak vás pred dverami čaká niekto z rodiny, či úplne neznámy človek. Vďaka kvalitnej HDR kamere funguje aj ako pomocník bezpečnostného systému - aj v noci uvidíte jasne a detailne kohokoľvek, kto sa pokúša dobíjať do bytu či domu.

2. Hardvérová peňaženka na kryptomeny

Hoci už kryptomenová horúčka opadla, skutočne zapálení inestori a technickí nadšenci sa svojho kryptosna nevzdávajú. Ak medzi nich patrí aj váš obdarovaný, skúste mu darovať bezpečnú hardverovú kryptopeňaženku. Je to praktický darček, ktorý jeho investície ochráni pred vírusmi a zlodejmi. Vyskúšajte napríklad Ledger Nano S.

3. Retrokonzoly - Nintendo NES Classic

Kto by nemiloval staré klasiky? Vráťte sa do čias, kedy 30 pixelov pripomínajúcich talianskeho inštalatéra bolo vrcholom technologických vymožeností a zahrajte si klasické hry ako Pac-Man, Super Mario Bros., Legend of Zelda či Metroid.

Pripojte sa so svojim “hráčom č. 2” a strávte Vianoce až po krk ponorení v starých dobrých časoch! Nintendo NES Classic má v sebe 30 klasických hier, podporuje emuláciu starých obrazoviek (riadkovanie obrazu, šumenie …) a lokálny multiplayer.

4. Nechajte ho športovať - elektrický bicykel, kolobežka či skateboard

Aj to najbežnejšie športové náradie dnes už podľahlo našej hi-tech dobe. Ak vášho priateľa nebaví odrážať sa na bežnej kolobežke či ťahať do kopca na horskom bicykli, podarujte u elektronickú variantu. Okrem toho, že mu zrejme vylepšíte cestu do práce, mu tiež dáte zdravý spôsob, ako tráviť voľný čas. Veď kto povedal, že motor musíte využívať vždy?

5. Už toľko neseď!

Má váš priateľ či priateľka sedavé zamestnanie? Pomôžte im udržať sa vo forme a zdraví pomocou fitness vychytávok. A nemusí to byť len hodinky, ktoré ich upozornia ak sa poslednú pol hodinu nepohli. Miniatúrny rotopéd, na ktorom môžu nohami bicyklovať aj počas práce či fitlopta namiesto nepohodlnej stoličky sú zaujímavé “offline” darčeky, ktoré im určite pomôžu.

Bonus: Domáci server? Určite ho ocení

Ak by ste chceli vášmu “geekovi” darovať niečo väčšie a užitočnejšie, pripravte pre neho stroj na malý domáci server. Bude si naň môcť uložiť všetky filmy a hry, bude sa na neho môcť pripojiť odkiaľkoľvek z domu či bytu a pohodlne si streamovať obľúbené seriály na ktoromkoľvek zariadení. V Refurbished nájdete aj počítače a pracovné stanice s dostatočným úložným priestorom, ktoré boli vyladené na používanie ako server. Za rozumný peniaz tak môžete dať skutočne zaujímavý darček, ktorý je navyše priateľský k životnému prostrediu.

Sledujte náš
Facebook