14.10.2019

Kvalitné notebooky do domácnosti od Refurbished

cover

Domáci notebook toho musí zvládnuť naozaj veľa, aby uspokojil potreby všetkých členov domácnosti. Vy na ňom asi najčastejšie budete sledovať filmy, triediť a upravovať fotky z dovolenky, občas pracovať a treba na ňom viesť domáce účtovníctvo. Násťroční si radi dajú nejakú hru, v medzičase sa budú chcieť pozrieť na svojich obľúbených youtoberov (odporúčame zaobstarať slúchadlá) a menšie deti si budú dookola púšťať prasiatko Peppa. Ako vybrať notebook práve do vašej domácnosti?

Kvalitný notebook nahradí stolný PC

Domáci notebook má oproti klasickému stolnému PC jednu obrovskú výhodu ─ môžete ho kedykoľvek úplne jednoducho premiestniť. Najviac sa vám to bude hodiť, keď sa večer budete chcieť presunúť od stola na gauč k televízii a pustiť si z notebooku film alebo keď si budete chcieť večer v posteli ešte chvíľočku scrollovať Facebook. (Áno, jasné, len chvíľočku.) To, že ho môžete preniesť oceníte, aj keď pôjdete na dovolenku ─ deti sa môžu zabaviť po ceste, večer si pustíte film alebo roztriediť čerstvo nafotené fotografie.

Aké parametre by mal mať domáci notebook?

Po práci prichádza zábava! Aby notebook dlho zvládal prácu aj zábavu, mal by byť nielen výkonný, ale aj odolný. Pevná konštrukcia je základ, ktorá zaručí, že sa vám ani pri každodennom použití nezlomia pánty ani nič iné. Keďže domáci notebook asi nebudete prenášať každý deň, prípadne len na kratšie vzdialenosti, o niekoľko sto gramov ťažší stroj vám nemusí vadiť. Dôležitá je v každom prípade obrazovka. Na 17 palcovom displeji s poriadnym rozlíšením sa vám filmy budú sledovať skvele. Do domácnosti sa hodí skôr lesklý displej. Poskytuje totiž oveľa sýtejší a farebnejší obraz. Ak chcete pripojiť notebook k televízii a sledovať filmy radšej na nej, budete potrebovať aj HDMI alebo DisplayPort.

Najdôležitejšie je ale to, čo zvonku na notebooku nevidíte ─ teda komponenty, ktoré ovplyvňujú výkon. Notebook s procesorom i5 alebo i7 a SSD bude šliapať ako hodinky. (Švajčiarske, nie tie z ebay.) Keď sa k tomu pridá ešte aspoň 8 GB RAM, ktorú už berieme ako štandard, a rýchle SSD, už nikdy nebudete musieť dlho čakať, než sa niečo načíta. Pokiaľ si do notebooku bude chcieť ukladať súbory každý člen rodiny, hodí sa pridať ešte poriadny HDD s kapacitou napríklad 1 TB, vďaka ktorému sa spolu nebudete musieť dohadovať, ktoré súbory máte zmazať. Výkonná grafická karta by v notebooku do domácnosti tiež nemala chýbať. Zvlášť v prípade, že máte doma nadšeného hráča alebo chcete upravovať fotky či strihať videá z dovolenky.

Čo ešte sledovať?

Niekoľko USB portov sa určite bude hodiť každému ─ možno však radšej využijete aj čítačku SD kariet a ďalšie konektory. Ak zase často robíte videohovory so vzdialenejšími členmi rodiny alebo priateľmi, rozhodne si zaobstarajte model s kvalitnou webkamerou. Stále si nie ste istí, ktorý model zvoliť? Tak to nám rozhodne neváhajte napísať alebo sa za nami zastaviť, radi vám s výberom poradíme. Refurbished notebooky majú okrem zaručeného výkonu aj super cenu a k tomu poskytujeme veľa služieb, napríklad dvojročnú záruku alebo extra rýchly servis.

Sledujte náš
Facebook