01.06.2018

Renovácia výpočtovej techniky je win-win trend vo svete, ktorý si získa aj vás

cover

Spotrebitelia chcú kvalitu za nižšiu cenu, výrobcovia nižšie náklady a ekológovia menej elektronického odpadu. Riešenie sa našlo v podobe renovovania. Je to cesta, prospešná pre všetkých (win-win).

Čo to vlastne znamená renovovaná technika?

Základným rozdielom medzi renovovanou elektronikou a tou, ktorú si kúpite z druhej ruky na bazáre, je veľký. Renovovaná výpočtová technika prešla prísnym a komplexným testovaním kvality aj funkcionality. K spotrebiteľovi sa dostáva v bezchybnom stave.

Prečo sa stala renovácia svetovým trendom?

Najväčším hnacím motorom je informovanosť. Čoraz viac ľudí si uvedomuje, koľko odpadu dennodenne vyprodukujú. Okrem ekologického rozmeru nahráva renovácií aj cena. Renovovaná výpočtová technika je lacnejšia, ale stále výkonná. Navyše v prípade kúpy elektroniky od autorizovaného predajcu sa na ňu vzťahuje záručná doba.

Na druhej strane stoja výrobcovia elektroniky. Uvedomili si, že notebooky a počítače, ktoré boli používané dva-tri roky, sú stále funkčné, majú hodnotu a zbytočne končia na skládkach. Príjemným bonusom je fakt, že renovácia prispieva k ich dobrému menu.

Nakoniec to najdôležitejšie. Vďaka renovovaniu techniky všetci spoločne, spotrebitelia aj výrobcovia, priali zodpovednosť za konzumný spôsob života a našli cestu, ktorá prispieva k ochrane planéty a znižovaniu množstva elektronického odpadu.

Carlos Irineu Da Costa 442504 Unsplash

Trh neustále rastie

Podľa všetkých predpokladov bude trh s renovovanou technikou v najbližších rokoch rásť. Do roku 2024 by sa mal takmer zdvojnásobiť. Rast by sa mal týkať všetkých regiónov od Severnej Ameriky, Európy až po Ázijsko-pacifický región. Práve Ázijsko-pacifický región sa stane najrýchlejšie rastúcou oblasťou s renovovanou elektronikou.

Najväčší svetoví lídri v renovovaní

Renováciou vo svete sa zaoberajú samotní výrobcovia elektroniky, ale aj autorizovaní predajcovia. V Severnej Amerike sú najväčšími lídrami firmy Encompass Supply Chain Solutions, uBreakiFix či Redington Service. Mnohé sa zaoberajú renováciou už viac ako 20 rokov. Vysokú kvalitu a špičkový servis nájdete aj na Slovensku – u nás v Refurbished.

Zlatým štandardom a vlajkovou loďou v renovácií je Apple. Ich postupy patria medzi najprísnejšie a najkomplexnejšie. Všetky opotrebovanejšie časti vymieňajú, prístroje dostávajú nové batérie a dokonca na každom produkte vymieňajú vonkajší obal. Ku každému produktu garantujú ročnú záruku ako v prípade nových produktov. Sekcia s renovovanou technikou na Apple Store ponúka zľavy od 20 až do 30 %.

Okrem Apple sa renovácií venujú aj ďalší výrobcovia ako Dell, Lenovo, či HP. Všetky tieto značky v zrenovovanom šate kúpite na našom webe. Občas sa u nás objavia aj produkty Apple za skvelé ceny, a tak sa oplatí sledovať web pravidelne.

Sledujte náš
Facebook